Verandering bij de NS: meer treinen van en naar Almere

Daan van den Bor

De NS gaat per 15 december de dienstregeling veranderen. Voor Almere Centrum betekent dit meer treinen die aankomen en vertrekken vanaf het station. In de dienstregeling van 2025 wil de NS reizen sneller en gemakkelijker maken. Zo rijden er door het land 1600 treinen per week meer. Dat brengt het totaal aantal op meer treinen dan tijdens 2019, wat volgens de NS een topjaar was.

Veranderingen

Voor Almere betekent dit dat er een latere laatste trein van Almere naar Utrecht rijdt in het weekend. Vrijdag op zaterdagnacht en zaterdag op zondagnacht rijdt er een trein om 00.51 uur, doordeweeks blijft de laatste trein om 23.53 rijden.

De kwartierdiensten op het traject Amsterdam Centraal-Weesp-Almere komen ook terug in de nieuwe dienstregeling. De Intercity Direct die tussen Breda, Rotterdam en Schiphol rijdt, rijdt daarna onder andere ook via Almere Centrum. Dat wisselt wel af met Hilversum.

Niet alles gaat door

Volgens de NS is dit de grootste wijziging van de dienstregeling in jaren. Eerder dit jaar kwam de NS met een voorlopige dienstregeling. Niet alles wat daar in stond is daadwerkelijk toegepast. Zo gaat er onder andere niet een intercity elk kwartier van Lelystad via Almere naar Schiphol en is de HSL (HogeSnelheidsLijn) nog niet van toepassing vanwege een vertraging in de levering van nieuwe treinen en de hinder die de treinen zullen veroorzaken.

Ook gaat busdienst Keolis van 15 december om naar een nieuwe dienstregeling. Die wijzigingen zijn minimaal. Wilt u weten wat er is veranderd voor uw busrit? Klik dan hier.

- Advertentie-
Share This Article
Leave a Comment