Suzan & Freek komen dit jaar naar het Bevrijdingsfestival Flevoland in Almere. Zij treden op als Ambassadeurs van de Vrijheid. Dat heeft het Nationaal Comité 4 en 5 mei bekendgemaakt. Suzan & Freek zijn bekend van nummers als Blauwe Dag en Als het Avond is. Wie er verder nog optreden, wordt later duidelijk.
De veertien bevrijdingsfestivals in Nederland kunnen weer doorgaan voor publiek, na twee alternatieve edities.
Zoals ieder jaar staan de Bevrijdingsfestivals op 5 mei – de dag van de vrijheid – stil bij het belang van vrijheid, democratie en rechtsstaat. Dit jaar wordt op alle festivals ook stilgestaan bij de ontwikkelingen in Oekraïne.
De forse prijsstijgingen van dit moment hebben volgens het Nationaal Comité 4 en 5 mei impact op de doorgang van festivals. Daarom zal het Bevrijdingsfestival in Groningen starten met een pilot waarbij entreegeld wordt gevraagd. Het festival in Flevoland is in ieder geval dit jaar nog gratis.