Schaatsen

Schaatskoorts bij Almeerders, winkels bereiden zich voor

Engeline KeizerIris van Ree

Komende zondag wordt er vorst verwacht. Dat betekent dat Almeerse winkels waar schaatsen worden verkocht en geslepen zich al voorbereiden op een schaatskoorts. Dat terwijl het nog niet zeker is of er daadwerkelijk geschaatst kan worden.

Zo merkt Schoenmakerij Martin aan de Bottelaarspassage in Almere Centrum dat er meer mensen de afgelopen week zijn langsgekomen om schaatsen te laten slijpen. “Het is nog niet heel extreem, maar wel meer dan normaal. Mensen komen voor het weekend snel langs, want we zijn dit weekend dicht”, zegt een medewerker. 

Sportpaleis 2000 merkt die drukte ook. “Er is een grote toename in het aantal verkochte schaatsen. Vooral de glij-ijzers voor de kinderen zijn populair.”

Waarom de winkel denkt dat er veel verkocht worden? “Omdat het volgende week gaat vriezen.”

Bij de Scapino gaat de verkoop van de ijzers nog niet heel hard. “Het valt nu nog mee, maar als de kou zeker is en het een paar dagen aanhoudt, kunnen de schaatsen zo ineens weg zijn. Die verwachting is er wel voor komende week.”

Of het nou gaat vriezen of niet, bij de schaatsbaan in Almere Buiten kunnen liefhebbers tot en met 7 december de ijzers nog onderbinden.

- Advertentie-
Share This Article
Redacteur 1Almere
Leave a Comment