PvdA: Kan moskee Abou Bakr in Staatsliedenwijk niet groter?

Vincent Smit

De PvdA in Almere wil dat de gemeenteraad in debat gaat over de ruimtelijke toekomst van Moskee Abou Bakr in de Staatsliedenwijk. De moskee telt 1.600 leden en vervult volgens de partij een belangrijke sociale rol in de stad. Maar het huidige gebouw is te klein en dat leidt niet alleen tot problemen binnen de moskee zelf, maar ook tot parkeerdruk en verkeersoverlast in de buurt. De partij vraagt zich af: kan de moskee niet groter?

Volgens de PvdA groeit de moskee uit zijn jasje. Naast de religieuze functie organiseert de moskee activiteiten zoals huiswerkbegeleiding, inburgeringscursussen en jongerenwerk. Maar de beperkte ruimte belemmert de mogelijkheden en zorgt ervoor dat bepaalde activiteiten niet goed kunnen worden uitgevoerd.

Buurtbewoners ervaren daarnaast steeds vaker overlast. Tijdens drukke momenten, zoals het vrijdaggebed of feestdagen, staan straten vol geparkeerd en neemt de verkeersdrukte flink toe. De PvdA wil daarom een oplossing die zowel de moskeegemeenschap als de omwonenden tegemoetkomt.

De PvdA stelt voor om samen met de moskeegemeenschap, buurtbewoners en de gemeente te kijken naar mogelijke oplossingen. Hierbij wordt gedacht aan uitbreiding of alternatieve huisvesting, waarbij ook rekening wordt gehouden met zaken als parkeerdruk en verkeersoverlast.

- Advertentie-
Share This Article
Hoofdredacteur 1Almere
Leave a Comment