Carte Blanche presenteert een nieuw pop-up museum in Almere Centrum met de tentoonstelling Joy Soldiers. Het is de eerste grote solo-expositie van kunstenaar Mickaël Mehala, ook bekend als Black Childish. De voorstelling wordt geopend met dj’s, drankjes en hapjes op zaterdag 18 januari van 15:00 tot 18:00 uur.
Carte Blanche is een initiatief van de Provincie Flevoland dat kunst en cultuur op allerlei manieren toont, zoals kunst, muziek, mode, dans en theater. Met de tentoonstelling Joy Soldiers brengt de kunstenaar verschillende elementen samen, zoals Caribische cultuur, popcultuur en de manier waarop jongeren zich tegenwoordig uitdrukken.
Ode aan identiteit en cultuur
De kunstenaar creëert een nieuw verhaal door speelgoedfiguren, die normaal gesproken oorlog en strijd uitbeelden, een positieve betekenis te geven. Zijn soldaatjes staan voor trots op je identiteit, levensstijl en culturele achtergrond.
De figuren, die soms wel twee meter groot zijn, laten zien hoe gewone dingen bijzonder en iconisch kunnen worden. De tentoonstelling legt de nadruk op het idee van representatie en nodigt bezoekers uit om hun eigen helden te kiezen en hun identiteit te vieren.
De toegang tot de tentoonstelling Joy Soldiers is gratis en de tentoonstelling is te bezoeken op weekenddagen van 18 januari tot en met 9 februari, van 12:00 tot 17:00 uur, aan de Schutterstraat 17 in Almere Centrum. Ook zijn er art toys, gesigneerde prints en t-shirts verkrijgbaar in de museumshop.