De locatie waar de nieuwe woningen in Almere Stad komen.
Foto: Google Earth

Plan voor 1.000 nieuwe woningen in Almere Stad: groot deel betaalbaar en sociaal

Iris van Ree

Op de locatie van het voormalige LeasePlan-kantoor aan de Wisselweg 33 in Staatsliedenwijk in Almere Stad moeten 1.000 nieuwe appartementen komen. Het project, genaamd De Verbinding, richt zich op een mix van bewoners: starters, doorstromers, ouderen en jongeren. Maar liefst 85 procent van de woningen valt onder sociale huur, middenhuur en betaalbare koop. De overige woningen worden verhuurd in de vrije sector.

Projectontwikkelaar Artikel 22, eigenaar van het terrein, is de drijvende kracht achter het plan De Verbinding. Het bedrijf kijkt uit naar de realisatie van het project: “We bouwen kwalitatief goede woningen die goed bereikbaar zijn, op een gewilde locatie. En we bouwen vanaf de eerste steen aan een leefbare buurt waar mensen echt met elkaar samenleven. Want een goed imago en een goed gevoel geven een wijk meer waarde.”

Naast woonruimte komen er ook maatschappelijke en commerciële voorzieningen, zoals winkels, horeca, werkplekken en sport- en ontmoetingsruimtes. Er wordt groen aangelegd dat onderdeel wordt van het toekomstige Stadsweteringpark, en er komt parkeergelegenheid. Voordat de bouw kan starten, wordt eerst het bestaande kantoorpand gesloopt.

Meer levendigheid

Volgens wethouder Ontwikkeling Stadscentra, Maaike Veeningen draagt De Verbinding bij aan een bruisend stadshart. “De ontwikkeling van De Verbinding zorgt voor extra aanloop in het centrum. Daar hebben de winkeliers en horecaondernemers baat bij. Samen met de andere ontwikkelingen in dit gebied bouwen we aan een centrumgebied dat bruist en waar steeds meer mensen een fijne plek kunnen vinden om te wonen.”

Belangrijk focusproject voor woningnood

De bouw van De Verbinding is onderdeel van de grootschalige ontwikkeling van het Stationskwartier, het gebied ten noorden van station Almere Centrum. Naast Wisselweg 33 worden ook op Wisselweg 1-31 en Willem Dreesweg nieuwe appartementencomplexen ontwikkeld. Daarnaast zijn er plannen voor een supermarkt met 80 woningen bovenop een braakliggend terrein aan de Oreganoweg.

Volgens wethouder Wonen en Ruimtelijke Ontwikkeling, Paul Tang is het belangrijk om focus aan te brengen in de woningbouw. “Als we de woningnood in Almere willen oplossen, is er focus nodig. Dat betekent dat we gericht kiezen welke projecten de hoogste prioriteit krijgen, waarna we samen met de partners zorgen voor oplossingen als er problemen zijn. Zo krijgen onze inwoners zo snel mogelijk een plek om te wonen. De Verbinding is zo’n project dat die focus verdient en krijgt, zodat we snel 1.000 nieuwe huizen kunnen toevoegen aan onze woningvoorraad.”

De locatie van De Verbinding (in het rood)

Samenwerking

Woningcorporatie de Alliantie heeft afspraken gemaakt met projectontwikkelaar Artikel 22 over de afname van een groot aantal sociale en betaalbare huurwoningen. “Met dit project nemen we als maatschappelijke bouwer onze verantwoordelijkheid om Almeerders te laten doorstromen in de buurt die zij al kennen. Zo komen er weer woningen vrij voor jonge Almeerders”, zegt Koen Westhoff, directeur gebieds- en vastgoedontwikkeling van de Alliantie Almere.

Het plan wordt nu voorgelegd aan de gemeenteraad. Als alles volgens planning verloopt, start de sloop en de bouw in 2026.

- Advertentie-
Share This Article
Redacteur 1Almere
Leave a Comment