Van links naar rechts: Sven, Tobias, Nick, Andy, Mitch

‘Kinderen van de club’ brengen frisse wind door bestuur handbalvereniging Havas

Daan van den Bor

Het had niet veel gescheeld of handbalvereniging Havas in Almere Stad was opgehouden te bestaan. Na acht jaar stopte de voorzitter ermee en was er geen opvolger. Tijdens de opheffingsvergadering stapten vijf heren van het eerste team naar voren. Sinds maart van dit jaar hebben Mitch, Andy, Tobias, Sven en Nick een groot deel van de bestuurstaken op zich genomen, naast hun eigen baan en het spelen in het eerste team.

Jeugdigheid

“Het is niet makkelijk en het was ook geen ideale situatie”, vertelt Mitch, de voorzitter van de vereniging. “Maar ik denk wel dat het waardevol is dat we ook nog spelen binnen de club, dat we de club kennen en dat iedereen ons kent.” Met als jongsten Mitch, Andy en Sven, alle drie 26 jaar en de oudste Nick, 33 jaar, brengen de nieuwkomers een frisse wind door de bestuurskamer. Waar voorzitters en bestuursleden vaak mensen zijn die al jaren meelopen in die wereld, zijn deze heren goede vrienden die hun jeugdclub niet wilden zien verdwijnen.

Volgens Andy, die verantwoordelijk is voor de communicatie bij Havas, biedt de jeugdigheid van het bestuur veel kansen. “Vroeger, als je jezelf wilde inschrijven, moest je een formulier uitprinten, met de hand invullen, een foto van jezelf bijvoegen en het per post versturen. Nu zijn we bezig dat proces te digitaliseren en makkelijker te maken voor de mensen.” Zo wil het jonge bestuur handbal laagdrempelig maken voor mensen die de sport willen proberen.

Gezelligheidsclub

Ook willen de heren de vereniging aantrekkelijker maken om naartoe te komen. Tijdens het EK voetbal keken veel leden de wedstrijden bij de thuisbasis van Havas, en na wedstrijden blijven veel mensen nog gezellig hangen in de kantine. “Wij willen dat Havas als vereniging bekend staat als een gezelligheidsclub in Almere.” Vertelt voorzitter Mitch.

Het doel van het nieuwe bestuur is om de jongere generatie enthousiast te maken voor handbal. Zo wil de vereniging een schoolhandbaltoernooi opzetten en proberen ze via scholen flyers op te hangen om meer bekendheid te creëren, zowel voor de sport als voor de vereniging zelf. “Hoe leuk is het om als vrienden, als kinderen van de club, je club weer omhoog te tillen?”

- Advertentie-
Share This Article
Leave a Comment