Gemeente belooft: Nooit meer kapotte speeltoestellen

Roosanne Middelhuis

Almere gaat de werkwijze veranderen voor het hergebruik van speeltoestellen op kinderspeelplaatsen. In oktober werd in de Grasmeent een tafeltennistafel vol scheldwoorden, een hakenkruis en een davidster geplaatst. De bewoners hadden er geen goed woord voor over. Ze wilden nieuwe speeltoestellen, maar kregen in hun ogen een afgedankte pingpongtafel en een verroest klimrek.

De PVV had schriftelijke vragen gesteld over de oude bekladde speeltoestellen in Almere Haven. “Uiteraard is het niet de bedoeling om speeltoestellen met aanstootgevende bekladding te plaatsen. Wij hebben onze werkwijze aangepast, zodat dit niet meer voorkomt”, antwoordt de gemeente. De pingpongtafel werd na enkele dagen verwijderd. De gemeente liet al eerder in een reactie weten dat het voor de stad gebruikelijk is om speeltoestellen te hergebruiken. 

Uit de beantwoording van de vragen blijkt ook dat er opnieuw is gesproken met de bewoners van de Grasmeent. Er is afgesproken dat er een ander speeltoestel voor de kapotte tafeltennistafel terugkomt.

De bewoners willen kijken of zij de overgebleven ruimte in eigen beheer als speeltuin kunnen inrichten en onderhouden.



- Advertentie-
Share This Article