Drietal krijgt anderhalf jaar cel voor beschieten kapsalon

Redactie Omroep Flevoland

Drie jonge mannen die in november een aanslag pleegden op een kapsalon in Almere Stad zijn vrijdag veroordeeld tot anderhalf jaar cel. Bij het pand aan de Editiestraat werd op 3 november ‘s nachts eerst geschoten. Daarna werd er een explosief door de brievenbus gegooid. Dat ontplofte binnen en beschadigde het gebouw.

Twee 20-jarige mannen uit Almere en Amersfoort waren volgens de rechter de uitvoerders van de aanslag. Een 19-jarige man uit Almere huurde een scooter voor de aanslag en had door het geven van gegevens en instructies volgens de rechtbank een faciliterende en aansturende rol.

Aanslag zelf gefilmd

Tegen de daders was veel bewijs verzameld. Dat bestond onder meer uit gps-gegevens van een huurscooter. Ook filmden en fotografeerden de daders de aanslag zelf. Dit materiaal werd teruggevonden op de telefoons van een van de verdachten.

Bij de 20-jarige verdachte uit Almere is een alarmpistool aangetroffen dat vermoedelijk gebruikt is bij de aanslag. Op het wapen werd ook dna aangetroffen van de 20-jarige man uit Amersfoort. Het drietal kent elkaar van school.

Bijdrage aan onveilige samenleving

Het Openbaar Ministerie stelde twee weken geleden dat het om ernstige feiten ging die streng bestraft moeten worden. Door het schieten en het tot ontploffing brengen van een explosief werd volgens justitie niet alleen de gebruiker van het pand bedreigd, maar zijn ook risico’s genomen en is bijgedragen aan een groeiend gevoel van onveiligheid in de samenleving. De officier van justitie eiste daarom celstraffen tot twee jaar.

De 20-jarige man uit Almere heeft bekend dat hij bij de kapsalon met het wapen schoot. Hij zei door oudere jongens te zijn benaderd, met de vraag of hij snel geld wilde verdienen. Volgens de rechter heeft de 20-jarige Amersfoorter het explosief door de brievenbus gedaan.

Voor de rechtbank zijn alle drie de verdachten even schuldig aan het incident. Ze krijgen daarom even hoge straffen.

- Advertentie-
Share This Article
Dit bericht is tot stand gekomen door een samenwerking tussen 1Almere en Omroep Flevoland.
Leave a Comment