Dit gebeurde er vandaag, woensdag 7 maart 2018, bij jou in de buurt. Bekijk het dagoverzicht met het nieuws uit Almere.
Explosiegevaar
ROC TOP stopt
ROC TOP houdt ermee op. De MBO-school neemt na de zomervakantie geen nieuwe leerlingen meer aan. De school stopt na een ruzie met het ROC Flevoland. Beide scholen bieden grotendeels dezelfde opleidingen aan. Het grotere ROC Flevoland wilde de opleidingen en leerlingen van ROC TOP overnemen, maar daar stemde het bestuur van ROC TOP niet mee in. Zelfs de vorige minister van Onderwijs moest eraan te pas komen om de ruzie te sussen. De minister dwong de scholen er samen uit te komen. De huidige studenten van ROC TOP kunnen hun opleiding gewoon in Almere afronden.
Celstraf voor poging tot doodslag
130 uur werkstraf voor dollemansrit
Het Openbaar Ministerie (OM) heeft 130 uur werkstraf geëist tegen een Almeerder die inreed op politieauto’s na een wilde achtervolging. Naast een werkstraf, eiste het OM twee maanden voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van één jaar.
De 27-jarige man negeerde in Amsterdam een stopteken van de politie. Na een achtervolging over de A1 werd hij in Muiderberg ingesloten door drie politieauto’s. Daarbij raakte twee agenten gewond, omdat de man de remmen van zijn auto los liet. De man zou dronken zijn geweest.
Tiny Church
Als het aan Pioniersgemeenschap De Schone Poort ligt komt er een nieuw kerkgebouw bij in Poort. En niet zomaar een gebouw: de Tiny Church. De Pioniersgemeenschap is bekend om zijn ‘Kerk op Wielen’ in een oude SRV-wagen. Het ontwerp is al af. De kosten bedragen zo’n 85.000 euro. De vergunning moet nog wel worden aangevraagd. TROUW schreef eerder over de Tiny Church.
Sinds vorig jaar wordt er in Almere Poort ook al het eerste Tiny House bewoond.
Windmolenpark wordt gemoderniseerd
Provincie Flevoland heeft vandaag ingestemd met de modernisering van het windmolenpark bij Almere Pampus. De tien molens die er nu staan, worden vervangen voor tien modernere windturbines. Het plan moet meer energie opleveren dan nu het geval is. Naar verwachting zal het nieuwe windmolenpark rond 2020 gereed zijn.