Bewoners Grasmeent Almere Haven teleurgesteld: ‘nieuwe beloofde speeltuin is oude troep’

Roosanne Middelhuis

Een verroest klimrek en een pingpongtafel vol krassen, gaten en scheldwoorden. Bewoners van de Grasmeent in Almere Haven zijn teleurgesteld in de gemeente. Ze hadden een nieuwe speeltuin verwacht. Maar kregen afgelopen week twee oude toestellen in het hofje geplaatst.

“Mijn kind vroeg laatst aan tafel ‘mama, wat betekent ‘kkr’? De pingpongtafel bleek vol scheldwoorden te staan,” aldus bewoonster Davida van Der Sluis. In juli was 1Almere al op bezoek in de Grasmeent. Van der Sluis was toen al een aantal jaar bezig met het realiseren van een nieuwe speeltuin in het hofje. “Wij bewoners wilde de nieuwe speeltuin ook best zelf financieren en hadden ook al Haven Idee gesproken, een initiatief die subsidies uitgeeft. Maar volgens de gemeente was dat allemaal niet nodig want ze hadden voor ons hofje een groot speelplan.”

Onveilig
Na een jaar wachten was het afgelopen week eindelijk zover: de nieuwe toestellen werden geïnstalleerd in het hofje. “Toen ik zag wat ze aan het plaatsen waren schrok ik. Ik vind het eigenlijk een schande. Ik heb er geen woorden voor,” aldus Van der Sluis die vertelt dat het ook nog eens onveilig is. “We hebben er al één naar de eerste hulp gebracht, de ondergrond rondom het klimrek is erg glad.”

Ander idee
De buurt had liever wat anders gezien. “Er spelen hier dagelijks tientallen kinderen, ook uit andere hofjes komen ze hier. Het liefst hadden we een speelveldje gehad met sport. Er zijn behoorlijk wat jongens hier die gek zijn op balsporten,” vertelt Van der Sluis die dat vorig jaar ook al met de gemeente had gecommuniceerd.

Over de scheldwoorden en hakenkruizen op de pingpongtafel is inmiddels overheen geverfd. Wel zit het nog vol met krassen, gaten en is een davidster te zien. Het verroeste klimrek blijft zoals die is. De bewoners hebben inmiddels een klacht ingediend bij de gemeente.

- Advertentie-
Share This Article