De Almeerse journalist en columnist Marcel Beijer brengt dit najaar een nieuw boek genaamd Oh, Maria uit. Dit is zijn derde roman, gebaseerd op een waargebeurd verhaal. Marcel omschrijft het boek in een zin: “Het verlies van onschuld”.
Het verhaal gaat over een meisje dat plotseling het beroemdste meisje op het darkweb (een soort verborgen internet) werd. Beijer kwam dit verhaal op het spoor door Instagram. “Ik heb het volgens mij op Instagram gelezen bij aangeboden,” zegt hij lachend.
“Het gaat over een meisje dat echt bestaat, dat verstrikt raakt in een wereld van kinderporno,” vertelt Beijer, die laat weten dat het meisje op dat moment 10 jaar oud was. “Het gaat over hoe zij door een hel gaat, maar er uiteindelijk heel sterk uitkomt.”
Interviews gelezen
Het meisje is inmiddels volwassen en heeft haar verhaal ook in verschillende media gedeeld. “Ik heb die interviews en berichten opgezocht en gelezen. Zo heb ik het verhaal kunnen kneden en heb ik het geromantiseerd.”
Beijer nam contact op met een literair agent. Zij is op zoek gegaan naar een uitgeverij en na een week was het al raak. “Het verbaast me niet, het is een boeiend verhaal”.
Het boek komt waarschijnlijk uit in oktober van dit jaar. De uitgever is Ambilicious uit Breda.
Afbeelding: Marcel Beijer