1Almere1Almere
  • Ⓒ Contact
  • Ⓐ Actueel
  • Ⓕ Facebook
  • Ⓣ Twitter
  • Ⓘ Instagram
  • Ⓔ Easy FM
Facebook Twitter Instagram
1Almere1Almere
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Contact Over ons
1Almere1Almere
Home Gemeente Almere: nauwelijks huurwoningen voor “gewone Almeerder” door statushouders
Actueel

Gemeente Almere: nauwelijks huurwoningen voor “gewone Almeerder” door statushouders

By Yannick Van de Wouw2 december 2022
Deel
Facebook Twitter LinkedIn Email WhatsApp

De gemeente Almere wil statushouders en andere ‘urgente huiszoekenden’ voorrang geven op betaalbare huurwoningen. Dat zegt verantwoordelijk wethouder Froukje de Jonge. De voorrangsregel gaat ten kosten van de ‘gewone Almeerder’ die al op de wachtlijst staat. De gemeente moet nog 149 vergunningshouders en meerdere ‘urgente’ huiszoekers een woning geven voor het einde van 2022 maar dat gaat volgens de gemeente niet lukken.

Wethouder Froukje de Jonge (CDA) over de opvang

Om die achterstand in te halen wil de wethouder de komende maanden bijna alle beschikbare sociale huurwoningen aanbieden aan statushouders en mensen met voorrang. Denk daarbij aan personen met medische urgentie of jongeren uit de jeugdhulp. “De gewone Almeerse jongere die aan het wachten is op een huis, en eigenlijk al heel lang moet wachten op een huis, moet nu nog langer wachten”, vertelt wethouder De Jonge.

Gemeentes zijn wettelijk verplicht om deze statushouders of ook wel ‘vergunningshouders’ op te vangen en een huurhuis aan te bieden. Al gaat dat lang niet altijd goed, zo blijkt uit cijfers. Veel gemeentes lopen, net als de gemeente Almere, achter in deze opvang. Hierdoor wonen vergunningshouders in afwachting van een huis nog in een asielzoekerscentrum, waar ze plekken bezet houden van asielzoekers die nog een verblijfsvergunning moeten krijgen.

Daarmee gaat de wachttijd voor een sociale huurwoning in Almere nog verder oplopen. Volgens De Jonge wachten bijvoorbeeld jongeren nu al meer dan tien jaar. “En dat vinden wij heel vervelend. Maar wij kunnen nu eenmaal even niet anders dan de woningmarkt nog maar op een klein kiertje open houden.”

Eerlijk verdelen

Dat is volgens De Jonge nodig omdat je anders voor een lastige keuze staat: “Dan moeten wij gaan kiezen welke groep voorrang krijgt en dat is een onmogelijke keuze. Wij willen de betaalbare woningen eerlijk verdelen en dat gaan we doen voor alle mensen die nu volkomen klem zitten.” Om in de toekomst wél aan de taakstelling te voldoen wil de gemeente op korte termijn 600 tijdelijke sociale huurwoningen bouwen.

De plannen voor die tijdelijke woningen zijn nu in de maak maar kunnen pas rond maart 2023 in gang worden gezet. Tot die tijd moet de ‘gewone Almeerder’ dus nog wachten op een woning en blijft de wachttijd voor een sociale huurwoning oplopen.

Comments are closed.

‘Wethouder moet niet op eigen houtje gesprekken voeren over Kasteel Almere’

3 februari 2023

Bekijk hier de weekendagenda van Almere

3 februari 2023

Amsterdamse moskee verhuisd naar Almere

2 februari 2023

PostNL moet deel van Oosterwold overslaan, bewoners snappen niet waarom

2 februari 2023
Volg ons op social media
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
1Almere is onderdeel van Stichting Productie Fabriek Almere.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.