Irma Kooiman uit Almere ergert zich al jarenlang aan rondzwervende sigarettenpeuken en dus stuurde ze een doos vol peuken naar sigarettenfabrikant Philip Morris. Maandag besprak ze haar ideeën om het zwerfvuil tegen te gaan met een vertegenwoordiger van Philip Morris. Zo werd er gesproken over de mogelijkheid van statiegeld op peuken.

Het idee is om een sigarettendoosje te maken van aluminium, waarin de nieuwe sigaretten zitten, maar waarin ook een plek is om de opgerookte sigaret uit te drukken en in te bewaren. Deze verpakking zou je na gebruik dan weer bij een verkooppunt van sigaretten kunnen inleveren.
Asbakken zijn geen optie
Want asbakken op straat zetten past niet in meer deze tijd, waarin het roken juist ontmoedigd wordt. Het gevolg is wel dat de peuken op straat worden gegooid. Irma Kooiman raapt sinds anderhalf jaar de sigarettenfilters op, die rond haar huis in de Almeerse Landgoederenbuurt op straat zijn gegooid en de teller staat inmiddels op 36.000, waarvan ze dus een deel naar de sigarettenfabrikant stuurde.
Sigarettenfabrikant Philip Morris laat in een reactie weten dat het de doelstelling heeft om binnen drie jaar de hoeveelheid rondzwervende peuken met de helft te verminderen. Alle initiatieven die daaraan meehelpen worden door het bedrijf toegejuicht.
Afgesproken is dat de Almeerse later opnieuw om tafel gaat met de sigarettenfabrikant.
Dit bericht is tot stand gekomen door een samenwerking tussen Omroep Flevoland en 1Almere