57

Lourdesgroep Zuidelijk Flevoland organiseert nieuwe bedevaart naar Lourdes

Aankomend jaar, in 2020, verzorgt de Lourdesgroep Zuidelijk Flevoland meerdere bedevaarten
naar Lourdes. De eerste bedevaart is van 30 april tot en met 5 mei 2020 en de tweede van 5 tot en met 10 mei 2020.

Lourdes

Het is in Lourdes aan de oevers van de Gave dat Maria achttien keer aan molenaarsdochter
Bernadette Soubirous verscheen. De Dame verzocht Bernadette om een kapel te laten bouwen
en zo geschiedde. De crypte werd in 1866 voltooid en sindsdien bezoeken jaarlijks miljoenen
mensen de Franse bedevaartplaats in de Pyreneeën.

Volgens de organisatie is Lourdes net als thuiskomen: “Onder het toeziend oog van Maria bezoeken ieder jaar miljoenen mensen van over de hele wereld met hun eigen verhaal en met hun eigen rugzak Lourdes. Lourdes is voor hen meer dan alleen maar de plek waar de hemel de aarde raakt. Vanuit onze parochie zijn wij voornemens om in augustus 2019 gezamenlijk als groep een bedevaart te maken en samen onze verhalen te delen. Dit samenzijn verandert mensen gedurende de reis. Naast zorgen is er weer plaats voor een lach. Ogen beginnen te stralen. De bijzondere en betekenisvolle plek, het samenzijn, de gesprekken en ervaringen die gedurende de bedevaart gedeeld worden veranderen iedereen. Lourdes voelt als thuiskomen”.

‘Betekenisvol ontmoeten voor iedereen’

“Vanuit onze parochie reizen wij met reisorganisatie VNB”, zo meldt de Lourdesgroep Zuidelijk Flevoland aan 1Almere. “In de bedevaarten van VNB staat betekenisvol ontmoeten centraal. De ontmoeting met jezelf, de ontmoeting met een ander, de ontmoeting met die Ander. Lourdes bezoeken betekent vele ontmoetingen met anderen; groepsgenoten, toevallige voorbijgangers, mensen die je raken, aan het denken zetten, verwonderen ontroeren of aan het lachen maken.

Aanmelden

Het is nu al mogelijk om je aan te melden voor de bedevaart naar Lourdes.

Bel of mail voor meer informatie met Marcel Cheuk Alam via telefoon 036-5343628 of
lourdesreis[/at/]katholiekalmere.nl. De [/at/] uiteraard vervangen voor een @.

1Almere

Dit vind je misschien ook interessant