1Almere1Almere
  • Ⓒ Contact
  • Ⓐ Actueel
  • Ⓕ Facebook
  • Ⓣ Twitter
  • Ⓘ Instagram
  • Ⓔ Easy FM
Facebook Twitter Instagram
1Almere1Almere
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Contact Over ons
1Almere1Almere
Home Kritiek op verhoging afvalstoffenheffing
Bron: Pixabay
Actueel

Kritiek op verhoging afvalstoffenheffing

By Redactie 1Almere10 oktober 2019
Deel
Facebook Twitter LinkedIn Email WhatsApp

Diverse partijen in de Almeerse gemeenteraad hebben kritiek op het voorstel van het college van B & W om de afvalstoffenheffing met 26 euro per gezin per jaar te verhogen. Het college maakte het plan vorige week bekend. Toen werd ook de begroting voor 2020 bekend gemaakt.

Draaikonten

De PVV noemt de VVD en PvdA draaikonten. “Uit het coalitieakkoord. In plaats van verlaging afvalstoffenheffing een verhoging met maar liefst € 26,-“, aldus Toon van Dijk (PVV).

Uit het coalitieakkoord. In plaats van verlaging afvalstoffenheffing een verhoging met maar liefst € 26,-
VVD en PvdA zijn volstrekt onbetrouwbare draaikonten. #Almere #PVV # pic.twitter.com/CqxYEis5Bk

— Toon van Dijk (@ToonvanDijk_PVV) October 9, 2019

Moeite

Toch lijkt de VVD zelf grote moeite te hebben met de verhoging. “Een verhoging van 26 euro is niet goed uit te leggen aan de stad. Het college moet eerst uitleggen waarom de kosten voor de afvalinzameling zo hoog zijn”, aldus VVD-fractievoorzitter Ulysse Ellian.

Meer afval

Eén van de redenen waarom de afvalstoffenheffing wordt verhoogd is volgens de gemeente Almere de economische groei. Volgens de gemeente wordt afval ook steeds slechter gescheiden door inwoners. Dat brengt hogere kosten met zich mee. Opmerkelijk, omdat vorig jaar nog gemeld werd dat het goed gaat met het scheiden van afval.

Lees ook eens:

Podcast: Afval scheiden een succes en Annemiek spreekt met Enis Odaci

Volgens verschillende partijen, waaronder de SP, is Almere één van de duurste gemeentes wat betreft de afvalstoffenheffing. Hans Everhard van de SP denkt dat er veel andere zaken te bedenken zijn waar geld vandaan gehaald kan worden.

Comments are closed.

Tandarts helpt dakloze Mo aan nieuw gebit

28 maart 2023

Studentenvereniging Bazinga! vreest voor voortbestaan bij gebrek aan eigen sociëteit

28 maart 2023

Almere zoekt naar oplossing voor huisvesten van meer dan 400 statushouders

28 maart 2023

Nieuwe directeur Windesheim Almere

27 maart 2023
Volg ons op social media
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
1Almere is onderdeel van Stichting Productie Fabriek Almere.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.