1Almere1Almere
  • Ⓒ Contact
  • Ⓐ Actueel
  • Ⓕ Facebook
  • Ⓣ Twitter
  • Ⓘ Instagram
  • Ⓔ Easy FM
Facebook Twitter Instagram
1Almere1Almere
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Contact Over ons
1Almere1Almere
Home Wethouder Hilde van Garderen bij onthulling Indisch monument
Actueel

Wethouder Hilde van Garderen bij onthulling Indisch monument

By Redactie 1Almere26 november 2018
Deel
Facebook Twitter LinkedIn Email WhatsApp

Morgen onthult wethouder Hilde van Garderen (VVD) het gerestaureerde verzetsrad en Indisch Monument in het Bos der Onverzettelijken bij de Verzetswijk. Dat meldt de gemeente Almere.

Vernieuwd

De gemeente heeft de afgelopen vier jaar het bos omgevormd tot een duurzaam park, een plek van rust en bezinning, naar een ontwerp van Kees Hund.

Onthulling

De onthulling vindt plaats in het Bos der Onverzettelijken aan de Weg 1940-1945. Om 16:30 uur worden beide monumenten onthuld.

Bos der Onverzettelijken

In het bos zijn diverse monumenten ter nagedachtenis aan de omgekomenen en verzetsstrijders tijdens de Tweede Wereldoorlog.

Er zijn in totaal 2142 bomen geplant. 2133 bomen staan symbool voor de 2133 verzetsstrijders die zijn omgekomen. Eén boom gedenkt de onbekende gefusilleerde. Vijf bomen staan voor de vijf jaren van oorlog. Drie bomen staan voor de koninginnen Wilhelmina, Juliana en Beatrix. De bomen benadrukken de band van het verzet met het Koninklijk Huis.

Comments are closed.

Nieuwe directeur Windesheim Almere

27 maart 2023

VVD Almere wil opnieuw cameratoezicht in Haven na inbraak

27 maart 2023

Almeerse Jasper zamelt geld in voor natuurbehoud in geboorteland Madagaskar

27 maart 2023

Eerste blikje met statiegeld ingeleverd in Almeerse supermarkt

27 maart 2023
Volg ons op social media
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
1Almere is onderdeel van Stichting Productie Fabriek Almere.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.