Vandaag vindt de 530ste Politieke Markt plaats op het stadhuis. Almeerse politici gaan met elkaar in gesprek over allerlei onderwerpen. De Politieke Markt begint om 19.00 uur. Voor inwoners van de stad is het mogelijk om de Politieke Markt bij te wonen. Ook is het mogelijk om live mee te kijken.
Jeugdwet
In Zaal Haven gaat het om 19.00 uur over de jeugdwet. Er vindt een rapportage plaats over het eerste half jaar van 2018.
Vrij parkeren
Afgelopen weken heeft de gemeenteraad het vaak gehad over een pilot met vrij parkeren in het centrum van Almere Buiten. Leefbaar Almere en Respect Almere willen een pilot starten.
Vanavond wordt er, naar verwachting, tijdens de Besluitvorming in de plenaire zaal meer duidelijk over de pilot. Eerder op de avond wordt er door raadsleden over dit onderwerp gesproken in Zaal Hout. Tot nu toe steunden alleen de kleine fracties van AP/OPA, Respect Almere en het CDA de motie.
Woonvisie 3.0
In Zaal Buiten gaat het over Woonvisie 3.0. De SP, Leefbaar Almere en AP/OPA willen meer duidelijkheid over het proces om te komen tot een nieuwe woonvisie. Ook willen de partijen weten of er behoefte is aan een jaarlijkse integrale rapportage.
Opdelen van woningen voor verhuur tegengaan

Bestemmingsplannen
Vanavond gaat het opnieuw over de bestemmingsplannen in Almere Poort, Pampushout en de Literatuurwijk. De PVV heeft een motie ingediend om te kijken naar alternatieve woningbouw bij het Cascadepark. In Zaal Stad wordt er vanavond over gesproken.