1Almere1Almere
  • Ⓒ Contact
  • Ⓐ Actueel
  • Ⓕ Facebook
  • Ⓣ Twitter
  • Ⓘ Instagram
  • Ⓔ Easy FM
Facebook Twitter Instagram
1Almere1Almere
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Contact Over ons
1Almere1Almere
Home Dagoverzicht 10 april: Van zwanen tot het Kromslootpark
Actueel

Dagoverzicht 10 april: Van zwanen tot het Kromslootpark

By Redactie 1Almere10 april 2018
Deel
Facebook Twitter LinkedIn Email WhatsApp

Wat gebeurde er vandaag in Almere? Lees het hieronder in het dagoverzicht met lokaal nieuws uit jouw buurt.

Zwanen worden verplaatst

Een zwanenkoppel heeft een nest gebouwd in de lege Kerkgracht. Samen met de Zwanenwerkgroep Flevoland, Provincie Flevoland en de Omgevingsdienst heeft de gemeente Almere besloten om de zwanen te verplaatsen. Dit gebeurt morgen.

In de leeggepompte Kerkgracht is te weinig voedsel voor het zwanenkoppel. De zwanen kunnen niet uit de gracht om bij te eten. De vrouwtjeszwaan bouwt zo niet voldoende vetreserve op om te broeden. En ook voor haar kroost is er niet voldoende voedsel.

Aantal fastfoodrestaurants stijgt

In Almere stijgt het aantal fastfoodrestaurants gestaag. Tussen 2010 en 2017 is het aantal restaurants met veertig procent toegenomen. Dat blijkt uit cijfers van ABN AMRO. Eind vorig jaar telde Almere zo’n zestig van dit soort eetgelegenheden. Voorbeelden van fastfoodrestaurants in onze stad zijn de Kentucky Fried Chicken, Burgerking en McDonalds. Er zijn ook kleinere zaken zoals Teddy Snack.

Kromslootpark wordt opgeknapt

Staatsbosbeheer heeft het plan om het Kromslootpark in Almere grondig op te knappen. Op sommige plekken moet het waterpeil worden verhoogd om natte graslanden te creëren. Ook zullen sloten worden uitgebaggerd en komt er een kanoroute.

De boswachter verwacht dat het park op deze manier meer vogels zal aantrekken. De plannen worden donderdag gepresenteerd.

Comments are closed.

Moslims in Almere doen laatste inkopen voor de ramadan

23 maart 2023

“Motorclub zorgt voor overlast en bedreigende situaties”

23 maart 2023

Bewakingscamera’s uit, inbrekers slaan direct weer toe

23 maart 2023

Tweets van oud-burgemeester Bijleveld verwijderd, gemeente handelt in strijd met archiefwet

22 maart 2023
Volg ons op social media
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
1Almere is onderdeel van Stichting Productie Fabriek Almere.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.