1Almere1Almere
Facebook Twitter Instagram
1Almere1Almere
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
1Almere1Almere
Home Verbreding A6 eerder klaar dan gepland
Actueel

Verbreding A6 eerder klaar dan gepland

By Redactie van 1Almere7 april 2018
Deel
Facebook Twitter LinkedIn Email WhatsApp

Het werk aan de verbreding van de A6 tussen Almere Havendreef en Almere Buiten-Oost wordt een jaar eerder opgeleverd. Eind dit jaar al kunnen weggebruikers over de nieuwe A6 richting Lelystad rijden. Medio volgend jaar ook richting Amsterdam. Hierdoor zal de filezwaarte op dit stuk snelweg ook eerder afnemen dan verwacht. De versnelling wordt mogelijk gemaakt door een combinatie van eerder beginnen met voorbereidende werkzaamheden, een efficiëntere werkwijze en een goede samenwerking tussen Rijkswaterstaat, aannemerscombinatie Parkway6, gemeente Almere en provincie Flevoland.

Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat): “Het is een enorme opsteker voor Almere en de regio dat we de extra rijstroken op de A6 een jaar eerder kunnen gebruiken dan gepland. Dat is belangrijk voor de mensen die hier elke dag langs rijden. En het is goed voor de economie van deze regio. Complimenten voor iedereen die bij dit project betrokken is.”

Meer verkeer

Er is meer verkeer, waardoor er ‘s avonds regelmatig file staat richting Lelystad. Door het traject versneld aan te pakken kunnen weggebruikers eerder dan gepland (2020) doorrijden van en naar de Randstad. Het verbeteren van de doorstroming door wegverbreding is al goed zichtbaar op het traject A1/A6. Sinds de openstelling in oktober 2017 is de filezwaarte daar met meer dan 80 procent afgenomen.

Oplevering

De vernieuwde A6 wordt in twee fasen in gebruik genomen. Eind 2018 is de verbreding in de richting van Lelystad gereed. In de zomer van 2019 wordt de verbreding in de richting van Amsterdam opgeleverd. Voor het zover is moet er nog veel werk worden verricht, en dat brengt onvermijdelijk ook hinder met zich mee. Zo is vanaf vrijdagavond 6 april de Waterlandseweg tien dagen afgesloten, zal de A6 in het weekend van 20 – 23 april op een stuk geheel afgesloten zijn en vindt er in de zomer een grote verkeerswissel plaats.

Comments are closed.

Dit is er te doen in Almere

11 augustus 2022

Eigenaar rondvaartboten weet niks van gratis retourticket naar Floriade

11 augustus 2022

Paranormaal medium: Almere is ouder dan we denken

10 augustus 2022

Speciale theatervoorstelling voor kinderen in noodopvang

9 augustus 2022
Volg ons op social media
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube
1Almere is onderdeel van Stichting Productie Fabriek Almere.
  • Ⓕ Facebook
  • Ⓣ Twitter
  • ⓘ Instagram

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.